شرکت نرم افزاری نوماتک

وبلاگ نوماتکتاریخ: 19 تیر 1396 | نویسنده: بیتا کاظمی نژاد
دسته بندی: تحلیل اطلاعات, فناوری

برای تحول دیجیتال کسب‌وکارتان از این چهار اشتباه دوری کنید!

  1. بی‌برنامه عمل نکنید.

بسیاری از کسب‌وکارها برای تحول دیجیتال، قدم‌هایی برمی‌دارند که پیوستگی ندارند!

این رویکرد درست نیست. تحول دیجیتال به معنای استفاده از یک اپلیکیشن موبایل یا داشتن فرایندهای خودکار نیست، بلکه تحول دیجیتال یک استراتژی است که باید در سراسر سازمان جاری شود. بنابراین به این منظور باید برنامه جامع، زمان‌بندی دقیق و سنجه‌های ارزیابی موفقیت را برای تمام پروژه‌هایی که با هدف ایجاد تحول دیجیتال اجرا می‌شوند، تعریف کنید.

 

  1. با سرعت پیش نروید.

داشتن اهداف بلندپروازانه بسیار خوب است اما نباید عملیات جاری سازمان را مختل کنید!

سیستم‌ها و فرایندها باید به کار خود ادامه دهند و تحولات دیجیتال نباید اختلالی در کار آن‌ها ایجاد کنند. تحول دیجیتال یک کسب‌وکار همانند تغییر دکوراسیون یک خانه است، در حالی که شما ساکن خانه هستید. بنابراین لازم نیست عجله کنید، اجازه بدهید روال طبیعی تحول دیجیتال طی شود و روش‌های نو، مورد پذیرش همه قرار گیرد.

 

  1. صرفاً استفاده از محصولات دیجیتال تحول ایجاد نمی‌کند.

تحول دیجیتال صرفاً استفاده از محصولات دیجیتال نیست؛ تحول دیجیتال یک چارچوب فکری برای تغییر است. البته واضح است که به‌کارگیری محصولاتی که در این حوزه عرضه شده است، در پیاده‌سازی برنامه ضرورت دارد، اما تمرکز بیش از اندازه بر تکنولوژی سبب می‌شود تصویر بزرگ‌تر را نبینید.

 

  1. تحول دیجیتال بدون برون‌سپاری ممکن نیست.

آیا فکر می‌کنید می‌توانید تنها با منابع داخلی خود تحول دیجیتال ایجاد کنید؟ اگر این طور است دچار اشتباه بزرگی شده‌اید. مسیر تحول دیجیتال به قدری پیچیده و تخصصی است که بدون یک مشاور خارجی که به‌روش‌ها و دغدغه‌های صنعت شما را بشناسد، نمی‌توانید آن را بپیمایید.