شرکت نرم افزاری نوماتک

وبلاگ نوماتکتاریخ: 15 فروردین 1396 | نویسنده: بیتا کاظمی نژاد
دسته بندی: فناوری

استراتژی جابه‌جایی در محیط کار (MOBILITY) چگونه آینده کسب‌وکارها را شکل می‌دهد؟

ممکن است حتی هنوز در شرکت شما تصمیمی برای استفاده از ابزار و راهکارهای جابه‌جایی گرفته نشده باشد. ابزارهایی که به شما کمک می‌کند محدود به فضای فیزیکی شرکت نباشید و بتوانید از هر جایی که هستید وظایف خود را مدیریت کنید و بر پیشرفت کارها نظارت کنید. ممکن است در سفر باشید، در خانه باشید و یا حتی در داخل شرکت و پشت میز خود باشید ولی اطلاعاتی را بخواهید که در خط تولید قابل دسترسی است. استفاده از استراتژی جابه‌جایی است که دسترسی شما به هر آن چه را که نیاز دارید تسهیل می‌کند.

از اپلیکیشن‌های موبایل برای مدیریت کسب‌وکار استفاده کنید.

بخش مهمی از سیاست‌هایی که در راستای استراتژی جابه‌جایی در محیط کار در سازمان‌ها در حال تدوین است، استفاده از اپلیکیشن‌های موبایل برای مدیریت حوزه‌های مختلف کسب‌وکار است. در واقع شرکت‌های ارائه‌دهنده راهکارهای نرم‌افزاری تمرکز خود را بر تولید این اپلیکیشن‌ها قرار داده‌اند.

از ابزارهای ارتباطی بر روی تلفن همراه، تبلت و … برای تسهیل ارتباطات تیم‌ها استفاده کنید.

توسعه طیفی از راه‌حل‌های ارتباطی بر روی ابزارهایی مانند موبایل، تبلت و … به اولویتی مهم برای کسب‌وکارها تبدیل شده است. امکان ویدئوکنفرانس، گفتگو، پورتال کارکنان، ایمیل، تقویم و … از این موارد است. به این ترتیب تیم‌ها هماهنگی بیشتری با هم دارند و ارتباطات درون سازمانی تسهیل می‌شود.

تأثیر جابه‌جایی در محیط کار را ارزیابی کنید.

ارزیابی‌های انجام شده در سازمان‌هایی که از استراتژی‌های جابه‌جایی استفاده کرده‌اند، منافعی را نشان می‌دهد که این کسب‌وکارها از آن بهره‌مند شدند. افزایش سرعت تصمیم‌گیری و حل مسئله توسط کارکنان، کلیدی‌ترین منفعت است که 76% از افرادی که از راهکارهای جابه‌جایی استفاده می‌کنند، آن را تأیید کرده‌اند [1].

[1] The Expanding Role of Mobility in workplace, research study by Forrester Research Group.