شرکت نرم افزاری نوماتک

وبلاگ نوماتکتاریخ: 15 فروردین 1396 | نویسنده: بیتا کاظمی نژاد
دسته بندی: ERP مدیریت منابع سازمان

روندهای “برنامه‌ریزی منابع سازمان” در سال جاری

  1. مواظب باشید! امسال انتخاب‌های بیشتری در راهکارهای ERP خواهید داشت.

اولین راهکارهای نرم‌افزاری که منابع سازمان را مدیریت می‌کردند، در حوزه تولید متمرکز بودند. امروز اما منافع استفاده از این راهکارها در سایر حوزه‌های کسب‌وکار بر همه آشکار شده است؛ مثلاً  در مدیریت منابع انسانی، مدیریت انبار و حتی مدیریت ارتباط با مشتری.

امروز شرکت‌های قدیمی‌تری که پیش‌تر فقط تک راهکارهای نرم‌افزاری ارائه می‌کردند، برای تکمیل سبد محصول خود به توسعه راهکارهای دیگر روی آوردند. نکته قابل توجه در انتخاب راهکارهای ERP این است که مطمئن شوید راهکاری یکپارچه در اختیار دارید و این یکپارچگی است که برای شما منافعی ایجاد می‌کند.

  1. با داده‌های به روز رقابت کنید.

ممکن است داده‌های بسیاری را در شرکت گردآوری کنید اما از عمده آن استفاده خاصی نکنید. راهکارهای برنامه‌ریزی منابع سازمان (ERP) علاوه بر اینکه گردآوری داده‌ها با نظم و سازمان‌دهی بیشتری انجام می‌شود، بلکه گزارش‌های تحلیلی از این داده‌ها استخراج شده و در لحظه در اختیار مدیران قرار می‌گیرد تا تصمیم‌گیری‌ها مبنای دقیق‌تری داشته باشد. به این ترتیب در بازار از رقبای خود نیز به راحتی پیشی می‌گیرید.

  1. به فکر راهکارهای امنیتی جدید باشید.

دسترسی به داده‌ها از همه جا و بر روی هر ابزاری اگر چه منافع بسیاری برای کسب‌وکارها داشته است، با این حال به لحاظ امنیتی، خلاء‌هایی در سیستم ایجاد می‌کند. اما خبر خوب این است که ظهور تکنولوژی‌های جدید امکان استفاده از راهکارهای امنیتی جدید را برای شرکت‌ها فراهم کرده است و به ویژه شرکت‌های ارائه دهنده راهکارهای نرم‌افزاری با استفاده از این راهکارهای امنیتی تلاش می‌کنند اطمینان خاطر مشتریان خود را جلب کنند.