تکنولوژی

در صنعت IT، و به ویژه در میان ارائه‌دهندگان راهکارهای نرم‌افزاری برای کسب‌وکارها، تکنولوژی به تنهایی می‌تواند یک مزیت کلیدی و عاملی بسیار مهم در تصمیم‌گیری باشد. تکنولوژی به روز می‌تواند مزایای بسیاری را برای کاربران ایجاد کند؛ از ارتقای سرعت و عملکرد نرم‌افزار و ایجاد یکپارچگی در کسب‌وکار، تا گردآوری حجم انبوهی از داده‌ها، ساختاردهی به آن‌ها و استخراج گزارش‌های تحلیلی از آن‌ها که مبنای مناسبی برای اتخاذ تصمیمات مهم کسب‌وکار خواهند بود. نوماتک با تعهد نسبت به به‌کارگیری آخرین تکنولوژی در طراحی و توسعه راهکارهایش، همواره تلاش کرده است امکاناتی فراتر از انتظار مشتریان در اختیار آن‌ها قرار دهد.تمام راهکارهای نرم‌افزاری نوماتک تحت وب ارائه شده‌اند. این به آن معناست که برای استفاده از آن‌ها فارغ از اینکه از چه سیستم عاملی استفاده می‌کنید، می‌توانید نشانی مورد نظر را در نوار مرورگر خود وارد کنید و به راحتی از سیستم استفاده کنید.


در طراحی تک صفحه‌ای اپلیکیشن، یک بخش کلی و ثابت در نظر گرفته می‌شودکه تنها یک بار در بدو ورود به نرم‌افزار بارگیری شده و پس از آن تنها بخش‌های داینامیک و اطلاعات به روز می‌شوند. نوماتک از این تکنولوژی برای توسعه نرم‌افزارهای خود استفاده کرده است و به این ترتیب کار با نرم‌افزار سریع‌تر و آسان‌تر شده و زمان بارگیری نرم‌افزار، پس از یک بار ورود در دفعات بعد به شدت کاهش می‌یابد.


نوماتک با به‌کارگیری شیوه طراحی کنشگرا به شما این امکان را می‌دهد که بتوانید بر روی هر ابزاری (دسکتاپ، لپ‌تاپ، تبلت، تلفن همراه، ساعت هوشمند و ...) از سیستم استفاده کنید. به بیان دیگر این شیوه از طراحی سبب می‌شود رابط کاربری خود را با محیط ابزار مورد استفاده شما سازگار ‌کند.


ارسال هشدار برای کاربران به تناسب تنظیمات معین امکانی است که در راهکار نوماتک قرار داده شده است. به این ترتیب مثلاً کاربران می‌توانند در صورت دریافت یک وظیفه، برگزاری یک جلسه، دریافت ایمیل یا هر مورد دیگری یک یادآور دریافت کنند. امکان تنظیم یادآوری برای زمانی خاص (مثلاً نیم ساعت قبل از موعد) نیز وجود دارد. همچنین طراحی نسخه موبایل نوماتک نیز به گونه‌ای است که کاربران می‌توانند عیناً یادآورهای تنظیم شده را، در صورت نصب App مربوط، بر روی تلفن همراه خود نیز دریافت کنند.


Technology

 • NET Framework v4.5
 • C# 5.0 & JavaScript
 • SQL Server 2014
 • ASP.NET WebApi & Owin Katana
 • AngularJs & HTML5
 • Nomatec ServiceBus

Category

 • Application Platform
 • Programming Language
 • DBMS
 • Back Office Web Platform
 • Front Office Web Platform
 • Workflow & Messaging Services

فرصتهای بازار را غنیمت بشمارید؛
بر روی هر ابزار و از هر جا!


معماری

معماری نرم‌افزار ساختار داخلی نرم‌افزار است که بستر لازم را برای توسعه قابلیت‌های سیستم ایجاد می‌کند. طرح معماری نرم‌افزار مسئله‌ای غیرملموس است و تنها در صورت تجربه کار با نرم‌افزار برای کاربر قابل درک است. راهکارهای نرم‌افزاری که الگوریتم‌های پیچیده‌تری دارند، می‌توانند تجربه کاربر را در استفاده از نرم‌افزار به نحو چشمگیری از هر نظر بهبود دهند. استفاده از چندین سبک طراحی در توسعه نرم‌افزارها می‌تواند منافع زیادی ایجاد کند.
نوماتک زیرساخت منحصر به فرد NEF – Nomatec Enterprise Framework . را توسط تیمی از برنامه‌نویسان نخبه به صورت کامل طراحی کرده است که از یک سو امکانات فراوانی را برای توسعه برنامه و همچنین ویژگی‌های قابل توجهی را در استفاده از آن برای کاربر فراهم کرده استاین معماری بر مبنای دریافت و ارسال پیام از طریق یک یا چند کانال ارتباطی است تا به این ترتیب بخش‌های مختلف نرم‌افزار بدون نیاز به بررسی جزئیات بیشتر از یکدیگر، با هم تعامل کنند. به بیان دیگر درخواست کاربر یک خدمت (یا سرویس) است که در معماری مبتنی بر خدمات از طریق کانال‌های ارتباطی منتقل دقیقاً به مقصد مورد نظر منتقل می‌شود تا پاسخ داده شود و به این ترتیب سرعت پاسخگویی به شدت افزایش می‌یابد.
نوماتک با به کارگیری معماری مبتنی بر خدمات و استفاده از مفهوم Business Service Bus تصویری از "خدمات" قابل قبول و مورد استفاده در هر حوزه کسب‌وکار (مثلاً منابع انسانی، تولید، خرید، فروش و ...) ایجاد می‌کند که در صورت درخواست کاربر، پاسخ داده می‌شوند.


معماری توزیع شده پاسخگوی نیازهای کسب‌وکارهایی است که چند شعبه یا واحدهای مختلفی در نقاط پراکنده جغرافیایی دارند. راه‌حل‌های مختلفی برای این مسئله ارائه شده است؛ معماری توزیع شده که راه‌حلی است که نوماتک برای پاسخ به این نیاز از آن استفاده کرده است، یکی از بهترین راهکارهاست که بسیاری از معایب و کاستی‌های دیگر روش‌ها را ندارد. با استفاده از راهکار نرم‌افزاری که مبتنی بر معماری توزیع شده طراحی شده است، به راحتی می‌توانید ارتباطی زنده و برخط میان نرم‌افزارهایی که در شعب مختلف دارید، حفظ کنید.


مقیاس‌پذیری یکی از اصول طراحی سیستم در مهندسی نرم‌افزار است که با پیش‌بینی احتمال گسترده شدن سیستم در آینده، تمهیدات لازم را برای پیاده‌سازی این تغییرات در نظر می‌گیرد. این گستردگی ممکن است مربوط به افزایش قابلیت‌ها یا کارکردهای سیستم باشد و یا لزوم افزایش تعداد کاربران را شامل شود.
طراحی ساختار داخلی نرم‌افزار نوماتک و مدیریت جریان داده در آن به نحوی بوده است که گستردگی و افزایش مقیاس سیستم کمترین تأثیر را بر عملکرد آن بگذارد. به بیان دیگر، راهکار نوماتک آماده است که با کسب‌وکار شما رشد کند.


استفاده از نرم‌افزار بر روی ابر از رویکردهایی است که امکانات ویژه‌ای را برای کاربران فراهم می‌کند. در این رویکرد مشتری با خرید اجازه استفاده از نرم‌افزار و پرداخت به صورت اشتراک ماهیانه، (در مقابل خرید لایسنس و تملک نرم‌افزار) می‌تواند در هزینه‌های خود به نحو قابل توجهی صرفه‌جوئی کند. نوماتک با ارائه خدمات ابری این امکانات را برای مشتریان خود فراهم می‌کند.NEF یا چارچوب سازمانی نوماتک چیست؟


NEF، Nomatec Enterprise Framework یا چارچوب سازمانی نوماتک، بستری تکنولوژیک است که راهکارهای نرم‌افزاری نوماتک بر روی آن توسعه داده شده‌اند. نوماتک مبتنی بر این بستر، معماری منحصربه‌فردی را در طراحی راهکارهای خود به کار گرفته به واسطه آن تجربه‌ای بی‌نظیر از سرعت، یکپارچگی و قابلیت سفارشی‌سازی را در اختیار کسب‌وکارها قرار می‌دهد.

با ویژگی‌های فنی NEF بیشتر آشنا شوید


امنیت

حفظ امنیت مسئله‌ای بسیار کلیدی در تصمیم‌گیری برای خرید و استفاده از راهکارهای نرم‌افزاری است. امنیت از جهات مختلف اهمیت دارد:
    - امنیت اطلاعات
کسب‌وکارهایی که راهکارهای نرم‌افزاری را جایگزین راه‌حل‌های سنتی اداره امور خود می‌کنند، همواره نگران امنیت اطلاعات خود هستند. اینکه داده‌ها بر روی کاغذ و ملموس نیستند، احتمال مخدوش شدن آن‌ها چه قدر زیاد است و آیا ممکن است به کلی داده‌ها را از دست بدهند همه از دغدغه‌های امنیتی خریداران است.
    - سطوح دسترسی‌
محدود کردن دسترسی کاربران به اطلاعات و یا انجام اقدامات بر روی اطلاعات از دیگر دغدغه‌های مهم امنیتی است. تکنولوژی‌های قدیمی‌تری که دسترسی‌ها را بر اساس نقش افراد تعریف می‌کردند نیز محدودیت‌های زیادی را در موردامکان تعیین حدود دسترسی ایجاد می‌کنند.

نوماتک با توجه به نیازمندی‌های کسب‌وکارها، راه‌حل‌های جامعی را برای رفع تمام دغدغه‌های امنیتی ارائه کرده است:


شناسایی یگانه یا SSO ، نوعی از خدمات احراز هویت است که این امکان را برای کاربران فراهم می‌کند که از یک دسته اطلاعات احراز هویت (مثلاً یک نام کاربری و گذرواژه یکتا) برای ورود به سیستم (login) و دسترسی به بخش‌های مختلف استفاده کنند. در نتیجه علاوه بر افزایش سرعت در احراز هویت کاربران، دسترسی هر کاربر به بخش‌های مختلف نیز (البته با توجه به سطح دسترسی معین) آسان‌تر خواهد بود. سازوکار SSO به نحوی عمل می‌کند که در بدو ورود، اطلاعات کاربر را با اطلاعات مربوط به سطح دسترسی او تطبیق می‌دهد و به این ترتیب اجازه دسترسی به بخش‌های مورد نظر را صادر می‌کند.
به این ترتیب کاربر در هنگام استفاده از نرم‌افزار نوماتک، تنها یک بار اطلاعات ورود به سیستم را ثبت می‌کند و در صورت داشتن دسترسی می‌تواند تمام ماژول‌ها را مشاهده و از آن‌ها استفاده کند. مثلاً برای مشاهده فاکتور و فروش و سند حسابداری مربوط به آن لازم نیست کاربر یک بار وارد سیستم فروش شده، از آن خارج شود و سپس مجدداً وارد سیستم حسابداری شود.


در راهکارهای نرم‌افزاری نوماتک، امکان تعیین سطوح دسترسی در مورد دسترسی به بخش‌های مختلف و همچنین دسترسی به انجام اقدامات مختلف بر روی اطلاعات وجود دارد. آن چه که نوماتک را از این نظر متمایز می‌کند، نخست امکان محدودیت دسترسی در جزئی‌تری سطح اقدامات و دوم سهولت پیکربندی این دسترسی‌ها در بازه زمانی مورد نظر توسط مدیر یا راهبر سیستم است. به این ترتیب مثلاً می‌توانید به کاربر دسترسی "مشاهده" پیش‌فاکتور فروش را بدهید اما دسترسی انجام "ویرایش" را محدود کنید.