راهکار توزیع‌شده

راهکار توزیع‌شده نوماتک راه‌حلی برای سازمان‌های پراکنده

با در اختیار داشتن راهکار توزیع‌شده نوماتک می‌توانید یکپارچگی را در لحظه تجربه کنید. میان شعب مختلف خود با پراکندگی جغرافیایی هماهنگی ایجاد کنید و از مزیت‌های فناوری برای کاهش هزینه‌ها و بهبود عملکرد سیستم بهره بگیرید.
راهکار توزیع‌شده نوماتک چیست؟

فرض کنید سازمان شما تصمیم گرفته‌است که از راهکار مدیریت منابع سازمان یا ERP استفاده کند. حال اگر شعب و واحدهای مختلفی در نقاط پراکنده داشته باشید، چه می‌کنید؟ آیا سیستم را به ازای هر شعبه خود یک بار نصب می‌کنید یا راه‌حل بهتری برای مسئله وجود دارد؟
عمومی‌ترین راهکاری که شرکت‌های نرم‌افزاری ارائه می‌کنند با اصطلاح Sync Server شناخته می‌شود. در این حالت شما ERP را در شعب خود استقرار می‌دهید و هر یک از شعب دارای پایگاه داده مخصوص به خود هستند. این پایگاه داده‌ها از طریق یکسان‌ساز پایگاه داده (sync server) به هم مرتبط می‌شوند. از عیوب این روش آن است که در حالتی که ارتباط رایانه کاربر با سِرور قطع باشد، نرم‌افزار عملاً از کار می‌افتد. همچنین اطلاعات به روز شده در تمام شعب در لحظه (پیش از یکسان‌سازی) در دسترس نخواهد بود و هزینه‌های سنگین استفاده از سخت‌افزار به شرکت تحمیل می‌شود.
در مقابل راهکار ارتباطات توزیع‌شده نوماتک با حذف این معایب، ارتباطات میان سیستم‌هایی که در شعب پراکنده خود نصب کردید را مدیریت می‌کند. در این روش سیستم‌ها در سطح نرم‌افزار به هم مرتبط می‌شوند نه از طریق پایگاه داده. از این رو به سبب وجود یک پایگاه داده مرکزی نیازی به یکسان‌سازی پایگاه داده‌ها و نیز صرف هزینه برای خرید چندین پایگاه داده وجود ندارد. همچنین در این حالت ارتباط فرایندها و زیرسیستم‌ها با یکدیگر با سرعت انجام می‌شود و در نتیجه سرعت نرم‌افزار به صورت کلی بهبود می‌یابد.
فناوری راهکار توزیع‌شده

در راهکار توزیع‌شده نوماتک، یک پایگاه داده مرکزی وجود دارد. بنابراین سیستم‌ها از طریق یکسان‌سازی پایگاه داده‌ها با هم مرتبط نمی‌شوند و این ارتباط در سطح نرم‌افزار ایجاد می‌شود. به این ترتیب اطلاعات شعب و واحدهای مختلف کسب‌وکار در لحظه و بدون هیچ قید و شرطی (برای یکسان‌سازی) در اختیار همه کاربرانی خواهد بود که به سیستم دسترسی دارند.
مزایای راهکار توزیع‎شده

• در عین استقرار در نقاط مختلف جغرافیایی، فرایندهای کاری یکپارچه عمل می‌کنند؛ ممکن است بخواهید همزمان از دو نقطه جغرافیایی یک فرایند را پیش ببرید. این مسئله که در شیوه‌های قدیمی مانند sync server امکان‌پذیر نبود، با استفاده از راهکار ارتباطات توزیع‌شده نوماتک ممکن شده است.
• امکان استقرار زیرسیستم‌ها در نقاط مختلف وجود دارد؛ شما می‌توانید از زیرسیستم مدیریت حضور و غیاب در تمام شعبه‌ها بهره بگیرید و زیرسیستم حقوق و دستمزد را در دفتر مرکزی استقرار داده و با آن‌ها مرتبط کنید. تراکنش‌های انجام‌شده در زیرسیستم مدیریت فروش نیز، در صورت وجود کیلومترها فاصله با سیستم مدیریت مالی، به صورت برخط قابل مشاهده است و حتا در صورت قطع ارتباط شبکه نیز کاربر قادر است به کار خود ادامه دهد.
• قابلیت مقیاس‌پذیری سیستم؛ کسب‌وکار شما ممکن است رشد کند و گستره فعالیت‌های شما وسیع‌تر شود. راهکار ارتباطات توزیع‌شده نوماتک به شما کمک می‌کند قابلیت‌های سیستم خود را با افزودن منابع جدید افزایش دهید.
• مزایای ویژه برای شرکت‌های پخش؛ راهکار ارتباطات توزیع‌شده نوماتک برای شرکت‌های پخش که دارای واحدهای متعدد برای اداره امور کسب‌وکار هستند، بسیار مناسب است. دفترهای فروش، دفترهای پخش، کارگاه، دفتر مرکزی و دیگر واحدهایی که زیرمجموعه یک شرکت هستند و عملیات خود را به صورت پراکنده انجام می‌دهند، می‌توانند از مزایای راهکار ارتباطات توزیع شده نوماتک بهره بگیرند.