شرکت نرم افزاری نوماتک

وبلاگ نوماتکتاریخ: 06 بهمن 1400 | نویسنده: سمیرا محمد باقر
دسته بندی: ERP مدیریت منابع سازمان

نرم افزار ERP مناسب ایران

نرم افزار  ERP مناسب، چه نرم افزاری است ؟

ERP در سازمان ها برای کنترل تک تک فرآیند ها با هدف بهبود مدیریت یکپارچه منابع ، سودآوری مجموعه ،بهینه‌سازی تولید، افزایش سرعت و دقت و بهبود فرایندهای سازمان طراحی و اجرا میشود، این نرم افزار فراتر از یک ابزار است و باید آن را یک راه حل مناسب و کاربردی دانست. راه حلی که از ترکیب ابزار، دانش و روش های مناسب به دست می آید. در نتیجه ERP  ای مناسب است که خطا های انسانی را کاهش داده و به دلیل یکپارچگی بین فرآیند های متعدد سازمان، باعث تسریع امور شود و همچنین به افزایش کارایی و بازدهی سازمان و صرفه جویی در وقت و هزینه نیز کمک کند.

01.png

پیاده سازی نرم افزار ERP در سازمان ها مزایای کوتاه مدت وبلند مدتی را به همراه دارد، از مزایای کوتاه مدت آن میتوان به کاهش هزینه ها از جملههزینه های تولید ، هزینه های کنترل موجودی انبار و عملیات حسابداری و ثبت وقایع مالی در لحظه و ... اشاره کرد و از مزایای بلند مدت آن نیز میتوان به ایجاد یکپارچگی در سازمان از منظر، اطلاعات ساده‌ترو یکپارچه، اخذ تصمیمات بهتر مدیریت و همچنین برنامه ریزی بهتر برای سازمان در راستای اهداف به دلیل دسترسی بهتر و سریع‌تر به داده‌ها، بهبود هماهنگی در بین واحد های مختلف سازمان، افزایش کارایی فرآیند ها و کاهش وقفه های کاری، افزایش رضایت مشتری و مواردی از این قبیل که در نتیجه باعث رشد و سودآوری سازمان خواهد شد اشاره کرد.

چه زمانی سازمان شما به نرم افزار ERP نیاز دارد ؟    

  • زمانیکه عدم وجود یکپارچگی بین واحدهای سازمان باعث صرف هزینه‌های اضافی می‌شود.
  • در زمانی که قادر به تصمیم‌گیری در لحظه و برنامه ریزی بر مبنای اطلاعات در دسترس نیستید.
  • در زمانی که هزینه و منابع زیادی را صرف نظارت و مانیتورینگ می‌کنید.
  • در زمانی که گردش کار سازمان شما به پیشرفت و سودآوری کسب‌وکارتان کمکی نمی‌کند.
  • در زمانی که کیفیت ارائه خدمات شما به مشتریان کاهش یافته است.

 

ERP خارجی یا ایرانی ؟

New-Project.jpg

شرکت اوراکل یکی از برترین شرکت های ارائه دهنده نرم افزار ERP میباشد، اوراکل يک پايگاه داده با ساختاری قدرتمند مي باشد که بعضي از بخش های اين ساختار از بهم پيوستن سطح هاي SQL است. اوراکل نیز همانند برخی از شرکتها ،استاندارد هاي صنعت بين المللي آمريکا (ANSI) اس کيو ال را قبول دارد. SAP، SAGE ، Microsafte Dynamic نیز جز ERP های خارجی معروفی هستند که در ایران نیز وجود دارند اما این نرم افزارها دارای یکسری مشکلاتی در کشور ما هستند، از جمله این مشکلات میتوان به در دسترس نبودن لایسنس اصلی نرم افزار به علت تحریم ها اشاره کرد در نتیجه در صورت به وجود آمدن مشکل برطرف کردن آن مقدور نخواهد بود همچنین پشتیبانی دچار مشکل خواهد شد و همچنین از نظر قوانین مالی و منابع انسانی (حقوق دستمزد) نیز کشور ما قوانین یکسانی با کشور های دیگر ندارد و معمولا سازمان هایی که نرم افزار های این چنینی را خریداری کردند با وجود داشتن نرم افزار، موارد مالی و منابع انسانی را در اکسل و به روش های قدیمی محاسبه میکنند و نرم افزار Best Practice های مناسبی را در زمینه های مختلف رائه نمیدهد علاوه بر این موارد مشکلات بسیار زیادی در نصب و راه اندازی نیز وجود دارند.از این رو شرکت های ایرانی به این فکر افتادندکه با وجود تحریم ها و مشکلات ذکر شده، نرم افزار های داخلی تولید کنند که با قوانین ایران نیز مغایرت نداشته باشد، همچنین مزایایی از جمله زبان فارسی، در دسترس بودن تیم تولیدکننده نرم افزار، سرعت عمل در سفارشی سازی‌ها، سرعت و کیفیت بهتر در دریافت خدمات پشتیبانی را به همراه داشته باشد.

04.png

اگر مقیاس مقایسه امکانات نرم افزار باشد،  ERPهای خارجی معتبر، بسیار پیشرفته هستند ولی واقعیت این است که امکانات زمانی ارزش پیدا میکنند که اجرایی شوند و مقایسه ERPها با یکدیگر صرفا از نظر امکانات نرم افزاری، مقایسه صحیحی نیست، در اصل مهم آن است که در وضعیت جاری کشور و سازمان ها کدام گزینه امکانات بیشتری را در اختیار کاربران و مدیران قرار می دهد و هزینه ی مازاد برای سازمان ندارد. برخی مدیران هزینه های سرسام آوری بابت امکاناتی در ERPهای خارجی می دهند که هیچگاه مورد استفاده قرار نمی گیردو در واقع هزینه خرید و نگهداری نرم افزاری را میدهند که نمیتوانند از امکانات آن استفاده کنند.

05.png

نرم افزار نوماتک

شرکت نوماتک یکی از شرکت های ارائه دهنده  ERP ایرانی است که از سال 1386 شروع به فعالیت کرده و روز به روز با تلاش فراوان و با استفاده از نیروی انسانی متعهد، متخصص و ماهر، و با بهره جویی از پیشرفته‌ترین فناوری ‌ها، در تولید و توسعه نرم افزارERP نیاز مشتریان داخلی را به بهترین شکل پاسخگو بوده است.

نرم افزار ERP نوماتک به گونه ای طراحی شده است که پس از پیاده سازی، سازمان ها به وضوح شاهد آسان شدن پیچیدگی ها ، کاهش هزینه ها، افزایش بهره وری همه جانبه از منابع، افزایش سرعت در فرآیند ها خواهند بود. با این نرم افزار می‌توانید کسب‌وکار خود را از هر جایی که باشید و بر روی هر ابزاری که در اختیار دارید مدیریت کنید و گزارش های بسیار کاربردی را در کمترین زمان برای تصمیم گیری های صحیح در اختیار داشته باشید.

 

برخی مزایای نرم افزار نوماتک

تحت وب بودن : تمام راهکارهای نرم‌افزاری نوماتک تحت وب ارائه شده‌اند. این ویژگی به این معناست که برای استفاده از آن‌ها فارغ از اینکه از چه سیستم عاملی استفاده می‌کنید، می‌توانید با وارد کردن نشانی مورد نظر در نوار مرورگر خود به راحتی از سیستم استفاده کنید.

  اپلیکیشن تک صفحه‌ای : در این طراحی، یک بخش کلی و ثابت در نظر گرفته می‌شود که تنها یک بار در بدو ورود به نرم‌افزار بارگیری شده و پس از آن تنها بخش‌های داینامیک و اطلاعات به روز می‌شوند، به این ترتیب کار با نرم‌افزار نوماتک سریع‌تر و آسان‌تر شده و زمان بارگیری نرم‌افزار، پس از یک بار ورود در دفعات بعد بسیار کاهش می‌یابد.

طراحی کنشگرا : نوماتک با به‌کارگیری طراحی کنشگرا به شما این امکان را می‌دهد که بتوانید بر روی هر ابزاری (دسکتاپ، لپ‌تاپ، تبلت، تلفن همراه، ساعت هوشمند و ...) از سیستم استفاده کنید. در واقع این شیوه از طراحی سبب می‌شود رابط کاربری، خود را با محیط ابزار مورد استفاده شما سازگار ‌کند. 

  خدمات یادآورهای سیستم : ارسال هشدار برای کاربران به تناسب تنظیمات معین امکانی است که در راهکار نوماتک قرار داده شده است، مثلاً کاربران می‌توانند در صورت دریافت یک وظیفه، برگزاری یک جلسه، دریافت ایمیل یا هر مورد دیگر، یک یادآوری دریافت کنند. امکان تنظیم یادآوری برای زمان های خاص (مثلاً نیم ساعت قبل از موعد) نیز وجود دارد.