شرکت نرم افزاری نوماتک

داستان برند نوماتک

داستان برند نوماتک


در نیمه های دهه هشتاد به عنوان مدیران جوان در کارخانه‌ای مشغول به کار شده بودیم. حجم بالای کار، اثر بخشی نامناسب، اشتباهات فراوان و عدم شفافیت عملکرد سازمان، مدیران ارشد را بر آن داشت که به کمک یک راهکار جامع نرم‌افزاری (ERP) منابع این معضلات را حل کنند. تجربه‌های مشابه خرید نرم‌افزارهای خارجی در شرکت‌های همکار علی‌رغم هزینه‌ها و مشکلات تحریم‌ها نتوانسته بودند به حل مشکلات خاص کسب و کار در ایران کمکی کنند. در نتیجه از میان محصولات شرکت‌های ایرانی، نرم‌افزاری "به عنوان ERP" خریداری شد. ولي نه تنها در حین نصب و  استقرار مشكلات زیادي براي مديران و پرسنل ايجاد كرد، بلكه كار كردن با آن بسيار دشوار و مهم‌تر آن كه فاقد عملكردهايي بود كه از ERP انتظار مي‌رفت. در نتیجه مشکلات سازمان را نسبت به قبل دو چندان کرد.  همان زمان تصمیم گرفتیم تا با استفاده از پيشرفته‌ترين تكنولوژي‌ها و الگوهاي روز دنيا  بهترین نرم‌افزار یکپارچه را طراحي و تهيه كرده  و سهم مهمي در ارتقاي دانش IT و كمك به صنايع كشور داشته باشيم. 

اين گونه نوماتک با ایده بهترین بودن آغاز شد.با اعتقاد به متفاوت فکر كردن و اعتقاد به آسان سازی مديريت کسب و کارهای مختلف در بخش های گوناگون بازرگانی و تولیدی كار خود را شروع كرديم. با خلاقیت و تکنولوژی نرم‌افزاری درست کردیم که ما را به این هدف سوق می‌دهد.

از کلمه نوما شروع شد. نوما کلمه‌ای بود که فیلسوف بزرگ ادموند هوسرل از آن به عنوان "تفکر " یا "آن‌چه که به آن فکر شده است" استفاده کرد و ما با افزودن تِک به عنوان مخفف تکنولوژی نام "نوماتک" را برگزیدیم. بدين گونه، شركت مادر نوماتک  پس از گذر از فراز و نشیب‌های فراوان و با سرمایه‌گذاری بسیار زیاد پديد آمد.

طی این سال‌ها تمام تلاش ما همواره در جهت ارتقای کیفی راهکارهایمان بوده تا به این ترتیب مشتریانی راضی داشته باشیم. در این راستا شرکت نرم‌افزاری نوماتک در سال 1395 موفق به دریافت گواهینامه دانش بنیان گردید. 

history_1.jpg


نوماتک در گذر زمان

1386
  • ‌ ‌ ● شروع فعالیت‌ها با توسعه نرم‌افزارهای مبتنی بر ویندوز
1389
  • ● توسعه نرم‌افزارهای تحت وب مبتنی بر تکنولوژی Silverlight
1392
  • ● توسعه نسل سوم نرم‌افزارهای تحت وب نوماتک مبتنی بر تکنولوژی html5
1394
  • ● اخذ گواهینامه ایزو ۲۷۰۰۱ امنیت اطلاعات
  • ● اخذ گواهینامه دانش بنیانی نهاد ریاست جمهوری
1396
  • ●کسب نشان شایسته ملی از وزارت صنعت، معدن و تجارت
  • ●کسب رتبه یک شورای عالی انفورمــاتیـک