شرکت نرم افزاری نوماتک

روش‌های پیاده‌سازی راهکارهای نرم‌افزاری نوماتک بر زیرساخت NEF

توسعه نرم‌افزار بر بستر NEF به شما کمک می‌کند بهترین و متناسب‌ترین روشی که نیازمندی‌های کسب‌وکار، بودجه و منابع شما را پاسخ می‌دهد، انتخاب کنید. معماری منعطف NEF علاوه بر روش‌های رایج و قدیمی در پیاده‌سازی نرم‌افزار، قابلیت پیاده‌سازی با روش‌های نوین را نیز به کسب‌وکارها ارائه می‌کند.پیاده‌سازی بر روی سِرورهای سازمان

رایج‌ترین و قدیمی‌ترین روش پیاده‌سازی نرم‌افزار خرید لایسنس و پیاده‌سازی نرم‌افزار بر روی سِرورهای سازمان مشتری است. بنابراین در این روش زیرساخت‌های سخت‌افزاری برای پیاده‌سازی راهکار لازم است که یا در داخل سازمان موجود است و یا باید توسط مشتری تهیه شود. از سوی دیگر نگهداری از سیستم نیز بر عهده سازمان مشتری است و بنابراین لازم است نیروی متخصص IT در سازمان حضور داشته باشد. مجموعه هزینه‌هایی که در این روش به سازمان تحمیل می‌شود، هزینه‌های مالکیت نرم‌افزار است که علیرغم اینکه پرداخت آن معمولاً یک‌باره انجام می‌شود، اما در بلندمدت نرخ بازگشت این سرمایه‌گذاری قابل توجیه است. از مزایای استفاده از این روش می‌توان به امکان سفارشی‌سازی راهکار منطبق با نیازمندی‌های کسب‌وکار اشاره کرد. همچنین محدودیت‌های خاص برای دسترسی به سیستم کاملاً توسط مشتری قابل تعریف است. از طرفی مشتری کنترل کاملی بر روی اطلاعات خود و محل نگهداری آن دارد و به واسطه ریسک کمتری که وجود دارد، کسب‌وکارهای بزرگ اغلب این روش پیاده‌سازی را ترجیح می‌دهند. .

تماس با ما
پیاده‌سازی بر روی ابر

رویکرد ابری یا استفاده از خدمات نرم‌افزاری بر روی ابر (SaaS) رویکردی جدید در به کارگیری راه‌حل‌های تکنولوژی در کسب‌وکار است. در این روش که مبتنی بر معماری چندمستأجری (multitenancy) در زیرساخت نرم‌افزار نوماتک یا NEF قابل پیاده‌سازی است، نرم‌افزار بر روی tenant هایی که به صورت ویژه متعلق به هر مشتری است، قرار گرفته و به این صورت از طریق اینترنت از هر جایی برای مشتری قابل دسترسی خواهد بود. هزینه استفاده از نرم‌افزار در این روش به صورت ماهیانه پرداخت می‌شود و نرم‌افزار نه در تملک مشتری که در اصطلاح حق استفاده از آن در اختیار مشتری قرار شده است.
در استفاده از خدمات نرم‌افزاری بر روی ابر، فرایندها بر اساس بهترین الگوهای کسب‌وکار از پیش تعریف شدند، با این حال امکان پیکربندی (و نه سفارشی‌سازی) بر اساس نیازمندی‌های کسب‎‌وکار وجود دارد. از مزایای استفاده از این روش هزینه‌های اندک آن است که به یک باره به کسب‌وکار تحمیل نمی‌شود. از این رو استفاده از این روش برای کسب‌وکارهای کوچک‌تر مطلوب‌تر است.

تماس با ما
پیاده‌سازی با روش ترکیبی: بر روی ابر و سِرورهای سازمان

روش پیاده‌سازی بسیار منعطفی که زیرساخت نرم‌افزاری NEF امکان آن را در اختیار کسب‌وکارها قرار داده است، روش ترکیبی است. در این روش، بنا به نیازمندی‌های هر کسب‌وکار امکان پیاده‌سازی برخی سیستم‌ها بر روی ابر و برخی بر روی سِرور سازمان وجود دارد. با وجود اینکه امنیت راهکارهای نرم‌افزاری نوماتک تضمین‌شده است، کسب‌وکارها می‌توانند بنا به نیازمندی‌های خود در کنترل سِرور، اطلاعات و دسترسی‌ها، رویکرد خود را در مورد اینکه این ترکیب را به چه صورت به کار گیرند، مشخص کنند.

تماس با ما


بر روی سرورهای سازمان

 • - مالکیت نرم‌افزار
 • - نگهداری اطلاعات در داخل سازمان
 • - کاهش هزینه‌ها در بلندمدت
 • - کنترل بیشتر بر روی اطلاعات و نرم‌افزار
 • - سفارشی‌سازی منطبق با نیازمندی‌ها

بر روی ابر

 • - مالکیت حق استفاده از نرم‌افزار
 • - کاهش هزینه‌های خرید سخت‌افزار
 • - کاهش هزینه‌های نیروی انسانی متخصص
 • - برون‌سپاری نگهداری از سیستم
 • - به‌روزرسانی خودکار سیستم
 • - انعطاف و مقیاس‌پذیری
 • - زمان کوتاه فرایند استقرار