شرکت نرم افزاری نوماتک

اخبار

96/07/14
گزارش برگزاری نمایشگاه صنعت

newsImage


هفدهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی صنعت از روز جمعه 14 مهر ماه 1396 در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران با حضور شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت افتتاح شد. دکتر اسفهبدی رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران و هیئت همراه ایشان نیز شریعتمداری را در این رویداد همراهی می‌کردند. نمایشگاه صنعت یکی از باقدمت‌ترین و در عین حال وسیع‌ترین و گسترده‌ترین رویدادهای صنعتی و بازرگانی ایران است که هر سال در مهر ماه برگزار می‌شود.

این نمایشگاه فرصتی برای صنعتگران خلاق است تا آخرین محصولات خود را معرفی کنند و صنایع کشورهای مختلف را نیز بشناسند. بررسی آمار  شرکت‌کنندگان خارجی در سال‌های اخیر، رشد روابط بین‌المللی ایران به ویژه پس از تلاش‌های بسیار برای بهبود روابط خارجی و ثبات داخلی اقتصاد، را نشان می‌دهد. این رقم از سال 1392 با 130 شرکت‌کننده خارجی به 527 شرکت‌کننده در سال 1395 رسیده است.

امسال نیز بیش از نیمی از شرکت‌کنندگان از کشورهای خارجی و یا نمایندگان شرکت‌های خارجی در ایران بودند. به این ترتیب می‌توان گفت توصیف این نمایشگاه با عبارت بین‌المللی خیلی بیراه نیست. در این دوره از نمایشگاه صنعت 405 شرکت ایرانی و 470 شرکت خارجی (از کشورهای چین، آلمان، اسپانیا، انگلستان، امارات متحده عربی، ایلند، ایتالیا، بلغارستان، سوئد، فنلاند، لهستان، هلند، مالزی، کره جنوبی، هند، سوئیس، ژاپن، جمهوری چک، تایوان و ترکیه) شرکت داشتند.

شرکت‌کنندگان در این نمایشگاه طیف گسترده‌ای از صنایع را شامل می‌شوند؛ شرکت‌های تولیدی، اتوماسیون‌های صنعتی، ابزارآلات، تجهیزات صنعتی، کارگاهی و ایمنی و شرکت‌های مشاوره و خدمات فنی گروه‌های کالایی ارائه شده در نمایشگاه صنعت هستند.

 

امسال همچنین دو نمایشگاه دیگر به صورت همزمان در محل دائمی نمایشگاه‌های تهران برپا شده است تا از فضای نمایشگاه بهتر بهره‌برداری شود. این نمایشگاه‌ها، با عناوین دهمین نمایشگاه بین‌المللی فناوری نانو و هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی رنگ، رزین، پوشش‌های صنعتی و کامپوزیت است.

فضای نمایشگاهی به وسعت 39000 متر مربع تنها به نمایشگاه صنعت اختصاص داده شده تا شرکت‌کنندگان بتوانند آخرین دستاوردهای خود را به نمایش بگذارند.

بازدید از این نمایشگاه از ساعت 10 صبح تا 6 بعدازظهر برای عموم آزاد است.