شرکت نرم افزاری نوماتک

اخبار

1396/05/05
وقتی الکامپ تابستانی می‌شود

newsImage


الکامپ تنها نمایشگاه تخصصی رایانه و تجارت الکترونیک در ایران است که همه ساله در تهران و در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی،  زیر نظر شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران برگزار می‌شود.

بیست و سومین دوره این نمایشگاه  از 30 تیر تا 2 مرداد ماه 96  برگزار شد. شاید تابستانی شدن الکامپ مهمترین اتفاق  نمایشگاه این دوره باشد. ناصر علی سعادت رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور در این باره گفت :«مهمترین تفاوت نمایشگاه امسال با گذشته این است که الکامپ به جای پاییز در تابستان برگزار می‌شود. همچنین همزمان با الکامپ هیچ نمایشگاه دیگری برگزار نمی‌شود.»

 با وجود تابستانی شدن الکامپ امسال، شرکت‌کنندگان استقبال بی‌نظیری از نمایشگاه داشتند و آمارها نشان می‌دهد استفاده از فضای مفید نمایشگاه نسبت به دوره قبلی، بیش از هفتاد درصد رشد داشته است. از طرفی به نظر می‌رسد گرمای هوا از اشتیاق بازدیدکنندگان نکاسته است و علی رغم کمرنگ شدن حضور دانشجویان در این دوره از نمایشگاه به دلیل آغاز تعطیلات تابستانی، علاقه‌مندان به این رشته همچون سال‌های قبل استقبال بی‌نظیری از نمایشگاه کردند. دکتر حسین اسفهبدی، معاون وزیر و مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی  جمهوری اسلامی ایران در پیامی خطاب به فعالان حوزه تجارت الکترونیک و کامپیوترجنبش نرم افزاری و تولید برنامه‌های کامپیوتری را به عنوان یک منبع مهم اشتغال پایدار  معرفی کرد و افزود :  «با توجه به توسعه فناوری اطلاعات با ایجاد جنبش نرم‌افزاری و تولید برنامه‌های کامپیوتری از طریق سرمایه‌های انسانی متخصص در کشور می‌توان منبع مهمی برای درآمد و اشتغال پایدار فراهم کرد؛ بدیهی است این امر مستلزم هدف‌گذاری روشن برای بهره‌برداری از این فرصت مناسب خواهد بود.»

با وجود همه کاستی‌ها، نمایشگاه الکامپ مانند سایر نمایشگاه‌ها به عنوان یکی از مهم‌ترین و موثرترین ابزارهای بازاریابی،  فرصتی را در اختیار کارفرمایان قرار می‌دهد تا آخرین دستاوردهای  خود را در حوزه فناوری اطلاعات به نمایش بگذارند. شرکت نرم‌افزاری نوماتک نیز امسال همانند دوره‌های گذشته با شرکت در نمایشگاه الکامپ راهکارهای نرم‌افزاری  یکپارچه خود را در حوزه‌های برنامه‌ریزی و مدیریت تولید،مدیریت زنجیره تامین، مدیریت منابع انسانی، مدیریت ارتباط با مشتری ،حسابداری مالی و حسابداری مدیریت و اتوماسیون اداری را با طراحی خاص و امکاناتی منحصر به فرد در معرض دید علاقه مندان قرار داد